Lekkie, chłonne, nie zajmują dużo miejsca, idealne na siłownię. Nic dziwnego, że ręczniki szybkoschnące z mikrofibry zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wyjątkowa tkanina, z której powstają sprawia, że tego typu ręczniki sprawdzą się doskonale na siłowni, basenie czy w podróży. Jak prać ręczniki szybkoschnące z mikrofibry, by jak najdłużej nam służyły?

W tym artykule powiemy Ci:

– czym wyróżniają się szybkoschnące ręczniki z mikrowłókna;

– jak prawidłowo prać ręczniki szybkoschnące z mikrofibry;

– jak suszyć ręczniki z mikrofibry;

 

Czym wyróżniają się szybkoschnące ręczniki z mikrowłókna ?

Mikrofibra to popularna tkanina, z której powstają delikatne tekstylia. Miękka i chłonna struktura mikrofibry sprawia, że ręczniki z tego typu tkaniny są równie praktyczne co bawełniane a przy tym pozostają miękkie i przyjemne w dotyku. Ich największą zaletą jest zdolność do wchłaniania dużej ilości wilgoci a jednocześnie szybki proces wysychania. Szybkoschące ręczniki z mikrofibry to doskonały wybór na siłownię czy na basen lub weekendowy wypad na biwak. Trwałość i wysoka jakość ręczników sprawia, że przy zastosowaniu się do instrukcji prania ręczniki szybkoschące będą służyły niezawodnie przez długi czas.

 

Jak prawidłowo prać ręczniki szybkoschnące z mikrofibry?

Mikrofibra jest tkaniną miękką i chłonną. Właściwą dla niej temperaturą prania jest zakres to od 30 do 40 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura prania może spowodować skurczenie się tkaniny. Dobór środków do prania i detergentów nie nastręcza żadnego problemu. Do tego celu możemy wykorzystać proszek do prania, płyn lub kapsułki przeznaczone do tego celu. Z naturalnych środków piorących możemy wykorzystać orzechy do prania czy ocet, który dodatkowo zmiękczy tkaninę. Charakterystyczny zapach szybko zniknie a ręczniki będą świeże i delikatne.

Uwaga – pod żadnym pozorem nie stosujmy płynów zmiękczających. Zmniejszą one właściwości chłonne ręczników szybkoschnących z mikrowłókna.

 

 

Jak suszyć ręczniki z mikrofibry?

Główną zaletą ręczników z mikrofibry jest ich krótki czas wysychania oraz chłonność. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie ręczników z mikrowłóna zewnątrz, w ciepły, słoneczny dzień. Niestety, pogoda nie zawsze dopisuje. Sorry, taki mamy klimat ? . Ale nic straconego, rozpięty na sznurku w pralni lub na suszarce ręcznik z mikrofibry wyschnie zdecydowanie szybciej niż popularne bawełniane ręczniki kąpielowe.

Jak widzisz, używanie ręczników z mikrofibry jest proste i komfortowe. Ich konserwacja nie wymaga zachodu i bardzo wygodna. Nie potrzebujesz wymówek, że to ręcznik na siłownię czy basen. Szybkoschnące ręczniki możesz wykorzystać jako wygodne zastępstwo dla zwykłych ręczników.