Pościel satynowa

Wybrane filtry:
  1. Rodzaj materiału
    satynowe

Pościel satynowa

To jak śpimy, a więc na czym i w czym, generalnie determinuje nasz stan psycho-fizyczny, o czym dość często zdajemy się zapominać. Wpływ na nasze samopoczucie po przebudzeniu, ma nie tylko sam materac, kształt i grubość poduszek lecz także tkanina, struktura i jakość materiału, z którego wykonana jest otulająca nas pościel. Znakomitym rozwiązaniem wydaje się być pościel satynowa.

Pościel satynowa – luksus w Twojej sypialni

Ten wyjątkowy rodzaj tkaniny, teraz dostępny niemalże w każdym dobrym sklepie oferującym tkaniny i wyroby pościelowe, ma swą długą historię. Zaczęła się ona w , starożytnych Chinach, skąd do naszego kręgu kulturowego, nad Morze Śródziemne, w czasach średniowiecza, przywieźli ją kupcy arabscy. Tę luksusową już ówcześnie tkaninę, z jednej strony charakteryzuje splot atłasowy wątkowy, a z drugiej strony splot atłasowy osnowowy. Arabowie od miejsca pochodzenia nazywali ją „Zaiton”. I właśnie ów splot osnowowy nadaje tkaninom charakterystyczny połysk i miękkość.

Dziś już, produkty satynowe niekoniecznie muszą być oparte wyłącznie na surowcu bawełnianym – spotykamy mianowicie delikatną satynę poliestrową, mieszanki bawełny z jedwabiem czy też satyny wiskozowe. Niezależnie od pochodzenia tkaniny, satyna znakomicie nadaje się do produkcji pościeli.

Właściwości pościeli satynowej

Pościel satynowa wyróżnia się kilkoma interesującymi cechami, dzięki którym zwiększymy nie tylko komfort naszego snu, ale i dodamy do naszej sypialni odrobinę luksusu. Tak więc tkaniny satynowe zazwyczaj są bardzo delikatne i miłe w dotyku. Satyna bawełniana z niewielkimi dodatkami nici sztucznych (poliester, elastan) jest giętka i elastyczna – w odróżnieniu od surowych tkanin bawełnianych, które nawet pomimo użytego w procesie prania zmiękczacza, potrafią być bardzo sztywne, nieplastyczne wręcz szorstkie.

Pomimo, iż bawełniana satyna kojarzy się dość często z bielizną nocną (piżamy i delikatne szlafroki), to chętnie wykorzystuje się ją w produkcji kompletów pościeli - jest bowiem lekka, przewiewna i nie uczula. Dodajmy też, że owa „błyszcząca” pościel ma właściwości chłodzące (nie zatrzymuje energii cieplnej tak intensywnie jak inne tkaniny, np. te na bazie splotu wełnianego), nadaje się więc na miesiące letnie, zwłaszcza upalne.

Nasza pościel satynowa, dzięki charakterystycznemu połyskowi, wynikającemu rzecz jasna z faktury splotu, zaliczana jest do produktów luksusowych. Możemy być pewni, że kupując taki komplet, zapewnimy swojej sypialni pierwiastek elegancji i wyrafinowania. W związku z tym, że satyna sama w sobie jest tkaniną delikatną i elegancką, komplety pościelowe wykonane z całą starannością i w odpowiednio dobranych barwach i deseniach, stanowić mogą znakomity prezent. Połyskliwą powierzchnię materiału łatwiej też dobierzemy do samego wnętrza sypialni, będzie dzięki temu stanowić wyrazisty element dekoracyjny, przyciągający uwagę. Świetnie utkana pościel satynowa nie musi być więc przykrywana narzutą.

W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu luksusową pościel satynową wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera! Bądź na bieżąco, otrzymuj najlepsze oferty!