Pościel 140x200

Wybrane filtry:
  1. Rozmiar
    140 x 200 cm

Pościel 140x200 cm

Wielkość używanej pościeli zmienia się wraz z wiekiem i wzrostem dziecka. Pościel 140x200 jest idealna dla młodzieży i starszych dzieci. W przypadku osób dorosłych, może okazać się niewystarczająco dostatnia.

Dobry komplet

Komplet pościeli w rozmiarze 140x200 składa się z poszwy na kołdrę o tym samym wymiarze oraz z jednej poszwy na poduszkę. Każde dziecko powinno mieć przynajmniej kilka takich kompletów, by móc je swobodnie zmieniać. Teoretycznie pościel o tym rozmiarze dedykowana jest dla dzieci pomiędzy 5, a 10 rokiem życia. Nie jest to jednak ścisła i sztywna granica wieku w jakim może być wykorzystana . Kluczowe jest obserwacja wzrostu dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb. Właściwie dobrany komplet pościeli może być odpowiedzią na wszelkie potrzeby, związane z wygodnym i komfortowym odpoczynkiem. Należy pamiętać, że dziecko sporo czasu spędza w łóżku. Z tego powodu, komfort użytkowanej pościeli jest niezwykle ważny. Dobrze dobrany komplet pościeli pomoże dziecku wysypiać się w należytych warunkach, zwłaszcza, gdy ozdobiony zostanie podobizną ulubionych bohaterów . Zakup takiej pościeli jest pierwszym krokiem do nauczenia dziecka samodzielnego zasypiania i spędzania nocy we własnym łóżeczku.

Wzory, wzory, jeszcze raz wzory

Dziecko w wieku przekraczającym 5 lat jest w stanie powiedzieć, czego chce i na czym mu zależy. W związku z tym, warto jest porozmawiać jaki wzór pościeli najbardziej przypadł mu do gustu. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli , spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można pomiędzy bardzo modnymi kwiatowymi wzorami, delikatnymi piórkami, motywami zwierzęcymi, zabawnymi nadrukami, figurami geometrycznymi, jak również nowoczesnymi, gładkimi pościelami. Te ostatnie cieszą się szczególnym uznaniem wśród wielbicieli dobrego designu. Wpasowują się w trendy minimalistyczne, które stają się coraz bardziej popularne. Nowocześni rodzice mogą wykorzystać zakup pościeli do tego, by wytłumaczyć dziecku zasady tej szlachetnej idei. Oczywiście, wybór pościeli nie powinien być dokonywany pod presją. Warto pozwolić dziecku zdecydować samodzielnie, gdyż to pomoże mu rozwijać swoją osobowość. Rodzic, oczywiście może zasugerować, która pościel będzie najlepiej pasowała do wystroju wnętrza.

Jakość i bezpieczeństwo

Pościele, w których sypiają dzieci muszą spełniać szereg rygorystycznych norm. Powinny być w pełni bezpieczne, wyprodukowane bez szkodliwych barwników. Warto sprawdzić czy posiadają zamki błyskawiczne, zabezpieczone przed przypadkowym zranieniem. Pościel 140x200 koniecznie musi posiadać certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo użytych materiałów. Dobra jakościowo, wysokogatunkowa pościel nie niszczy się w praniu. Nie barwi i nie traci pierwotnego kształtu. Najlepszym materiałem na pościele dla dzieci jest bawełna – naturalna i pozwalająca skórze oddychać. Równocześnie zapewnia właściwy komfort cieplny. Korzystanie z takiej pościeli jest przyjemne, wygodne. Spanie pod nią pozwala zregenerować siły na następny dzień nauki i zabawy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera! Bądź na bieżąco, otrzymuj najlepsze oferty!