Firany do kuchni

Lewa kolumna

Prawa kolumna

Wybrane filtry:
  1. Przeznaczenie
    do kuchni

Firany do kuchni

Kuchnia często jest tętniącym życiem sercem domu. Nie tylko przygotowujemy tu posiłki, jemy je, czy pijemy poranną kawę – ale dodatkowo spędzamy czas w towarzystwie zaprzyjaźnionych osób. Dlatego właśnie, warto poświęcić czas i uwagę na dekorację tego pomieszczenia, by było równie przytulne, jak pokój dzienny. Dużą rolę odgrywa tu odpowiednia aranżacja okien.

Rola firanek w oknach kuchennych

Okna kuchenne czasem traktujemy po macoszemu, poprzestając na umieszczeniu w nich rolet, chroniących wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami. Tymczasem, mając do dyspozycji firany do kuchni, w tak dużym wyborze wzorów, warto pomyśleć o czymś więcej, aby uczynić wnętrze tego pomieszczenia przytulniejszym.

Zazdrostki – nigdy nie wychodzą z mody

W naszej ofercie znajdziesz firany do kuchni, w popularnej formie zazdrostek. Ten rodzaj firanek kojarzymy najczęściej z kuchnią rustykalną i klasyczną, jednak kiedy przyjrzysz się proponowanym przez nasz sklep wzorom, dojdziesz do wniosku, że nie warto ulegać stereotypowym poglądom. Firany zazdrostki z modnym nadrukiem, to niezwykle udane połączenie dekoracyjnej tradycji z nowoczesnością. Świetnie wyglądają w każdej aranżacji kuchennej – również w tej, urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami. Łamią nieco chłód minimalistycznego wnętrza, przynoszą powiew domowego ciepła i przytulności. Dzięki firanom, każda kuchnia nabiera nastrojowego charakteru, przesiąkniętego atmosferą rodzinnego ciepła.

Firany gotowe do kuchni

Doskonałą alternatywą dla firanek zazdrostek, są modele do połowy okna oraz do parapetu. W przypadku firan do kuchni, o długości kończącej się tuż nad parapetem lub równo z nim, warto pomyśleć o połączeniu gładkich, białych tkanin z tymi barwnymi i odpowiednim, dekoracyjnym ich upięciu. Okna kuchenne nie muszą być chłodne i puste. Spraw, żeby Twoja kuchnia była bardziej przytulna, dzięki firanom stworzonym właśnie dla tego pomieszczenia. Wybór oczywiście zależy od Ciebie, ale urządzając przylegającą do kuchni jadalnię lub salon zwróć uwagę, aby dekoracje w obu pomieszczeniach dobrze się ze sobą komponowały – nawet, jeśli okna dzieli ściana.

Ciekawe sposoby upięcia dla różnych aranżacji

Firany kuchenne najczęściej wieszane są na klasycznej, marszczonej taśmie. Obfite upięcie, zwłaszcza w przypadku gładkich, muślinowych firanek, nadaje oknom kuchennym wrażenia lekkości – jakby przysłaniała je poranna chmurka. Nieco rzadziej widuje się w kuchniach firany na szelkach. Wieszane w taki sposób, są najczęściej jedynie ozdobą okna, umieszczaną na bokach karnisza. To rozwiązanie idealne do surowych, nowoczesnych wnętrz.

Jakość naszych firan do kuchni

Firany, tego typu, muszą być wykonane z doskonałej jakości materiałów. Kuchnia jest miejscem, gdzie tekstylia potrafią brudzić się bardzo szybko, toteż niezmiernie ważna jest ich trwałość i dobre wykończenie, które nie ulegnie zbyt szybkiemu zniszczeniu podczas częstego prania. Dostępne w naszym sklepie firany spełniają te warunki i dodatkowo są oferowane w konkurencyjnej cenie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera! Bądź na bieżąco, otrzymuj najlepsze oferty!